Co je důležité pro náš šťastnější život a jak to uvést do praxe

vnitřní štěstí

Je několik základních rad, které když začleníte do svého života, nestačíte se divit, jak se váš pohled na život změní k lepšímu. Pro jakékoli vylepšení sebe sama musíte něco udělat a vydržet. Když si chcete vylepšit postavu, začnete s pravidelným fyzickým cvičením  a výsledek také není vidět hned po prvním tréninku, ale za pár týdnů. Stejně tak to je i se změnou myšlení, pohledu, přístupu k životu atd., ale nebojte se, dokáže to každý.  Asi by se to dalo napsat do jedné věty: Buďte jako malé děti, ony spoustu věcí neřeší a většinou dostanou, co chtějí …

Nevytvářejte si žádné domněnky, hlavně ty negativní ne – to zas bude den, to nestihnu, na to nemám, ona/on je naštvaný protože … Pokud to nevíte, tak to netypujte, bude to jen vaše domněnka a může být chybná a od ní se pak bude odvíjet i váš postoj.

Nemyslete negativně – nebudu nemocná (i to je negativní), raději nahraďte: jsem zdravá, čiňte pozitivní prohlášení, ne nebude tam fronta, ale až tam přijdu, půjdu hned na řadu, a hlavně úplně vypusťte slova jako: jsem hrozná/ý, strašná/ý a další špatně smýšlející myšlenky o sobě a druhých.

Nepomlouvejte – neúčastněte se takových rozhovorů, ani kdybyste něco nebo někoho chtěli hájit.

Nehodnoťte, jen nezúčastněně pozorujte – no, ta dnes zase vypadá …, no, to rozhodnutí je naprosto chybné …, apod., každý jsme nějaký a máme pro své konání své důvody a nikdo jiný nezná souvislosti.

Nesrovnávejte – neporovnávejte svůj život, talent, schopnosti s ostatními, každý je jedinečný a to s čím srovnáváte, je jen to co je vidět a je vytržené z celku.

vnitřní strachOdstraňte strachy – jsou jen ve vaší hlavě, vyplývají ze vzorců chování a tzv obecných pravidel, uvědomte si je a odstraňte, nikdo jiný, než vy je nevidí, může vám k tomu pomoci víra (věření v něco: sami v sebe, ve spravedlnost, v obecnou lásku ….), kde je světlo, není tma a tma odchází bez boje, prostě když rozsvítíte, tma zmizí, stejně to je i se strachem, když ho nahradíte vírou, strach prostě zmizí.

Nestavte se do role oběti – nejčastější chybný postoj, něco se děje jinak než si přejete a podvědomí se okamžitě staví do role oběti a k tomu se přidá vše, co s tímto postojem souvisí: ublíženost, nespravedlnost, obviňování, ukřivděnost. To je jeden z nejhorších postojů. Otočte to a řekněte si, no to není zrovna to, co jsem si představoval, ale co z toho plyne pro mě dobrého? Jsem vděčný za tuto situaci, protože mám šanci si něco uvědomit, něco se nového naučit. K čemu je dobrá tato lekce? Jen vás rozvíjí, upozorňuje na něco. Přijměte to a buďte za to vděční.

mysl tělo dušeHarmonizujte – ne jenom fyzické tělo, ale i duše je naší součástí a tu je potřeba harmonizovat s fyzickým tělem. I ona má své potřeby, tužby přání a je pro nás víc, než mozek se svým naučeným myšlením a konáním. Většina lidí funguje výhradně na fyzické části člověka a duši neposlouchají, proto se jim dějí některé věci stále dokola, jsou nemocní nebo trpí bolestmi, to vše je důsledek nenaslouchání svého vnitřního Já, které se nás na sebe snaží upozornit. I čínská medicína je založená na harmonizaci.

Síla přítomného okamžiku – prožívejte, co možná nejvíc přítomnosti za den, je to o uvědomění tady a teď, většinou myslíme na minulost nebo budoucnost, ale málokdy na přítomnost, mozek přimějete zaměřit se na jednu jedinou činnost vědomím soustředěním na to, co děláte. Když něco děláte, většinou to děláte automaticky a přitom vám myšlenky ubíhají někam jinam, proto je dobré konkrétní činnost dělat trochu jinak, aby se na to mozek musel soustředit, například to začněte dělat druhou rukou nebo odzadu, prostě jinak jen ne automaticky, tím zaměstnáte mozek tak, že nebude mít čas posílat vám jiné myšlenky a zůstane v přítomnosti.

Buďte vděční – pořiďte si např. malý kamínek vděčnosti, jakýkoliv, dejte si ho do kapsy a vždy, když na něj sáhnete, vzpomeňte si, že byste měli poděkovat a projevit vděčnost za to, co máte, a že je toho hodně (nejde jen o materiální hodnoty). A také je potřeba si to vědomě uvědomit a procítit vděčnost, ne to jenom odříkat.

Každý večer si zapište, proč ten den stál za to – něco se vždy najde 🙂 a pro vás to bude uvědomění pozitiva a umění se radovat a ocenit i drobné věci/situace.

meditaceZařaďte do svého života meditace – můžete začít s řízenou meditací, na Youtube je jich dost a každý si může vybrat, jaká mu nejlépe vyhovuje. Můžete začít s meditací u odborníků na otevřených hodinách meditačních center. Také můžete meditovat pomocí meditačních karet.

Naučte se milovat sami sebe – vyzdvihujte a posilujte své schopnosti, svojí krásu, každý den si říkejte, co na sobě máte rádi, v čem jste dobří, přijměte se takoví, jací jste i s nedokonalostí, nikdo není dokonalý a každý jsme jedinečný.

Zařaďte do svého života pozitivní vzpomínky a afirmace – kdykoli si během dne vzpomenete, vybavte si vzpomínku na místo nebo situaci, ve které vám bylo dobře, uvolněte se, zavřete oči a vybavte si to místo, tu situaci, kde jste se cítili blaženě a znovu to prožívejte, nasajte tu slast, vůni, pohodu, okolí, prožitky … To vám mimo jiné pomůže dostat své podvědomí i vědomí do pohody. A afirmace je představa, kterou chcete zažít, vlastnit, prostě mít. Do nejmenšího detailu si vysněte, co chcete v životě přitáhnout a soustřeďte se na to, nasimulujte si, že už to máte, prožíváte, jaké to je a nechte se tím pocitem unášet …

Přejte si – začněte s drobnějším přáním, představujte si, jaké to je, když se vyplní, prociťujte, a věřte, pokud se vám to hned nebude dařit, nic si z toho nedělejte, hlavně vytrvejte a posilujte víru, časem to půjde samo. Jen nezapomínejte, že si máte přát výsledek, ale jak se to k vám dostane, nechte na vyšší moci.

Programujte si svou budoucnost – kam soustřeďujete svou mysl, to se vám v životě děje, to je dobré mít stále na paměti, takže si hlídejte své myšlenky, pozorujte je, kam se ubírají a usměrňujte je, vy si tvoříte svojí budoucnost, tak se o ní starejte, je to jen na vás.

Svými myšlenkami ovlivňujete vše, své zdraví, svůj život, svou budoucnost. To, jakým způsobem myslíte, se odráží ve vašem světě jako zrcadlo vás samých. Pokud budete myslet pozitivně, vaše tělo nebude trpět nemocemi ani úrazy. Pokud se naučíte myslet pozitivně, dokážete si do svého života přitáhnout věci, po kterých toužíte.

To vše je učení se správně myslet, posilovat víru a pozitiva. Žádné velké tajemství, že? Říká se přece také: Každý svého štěstí strůjcem. Už řecký filozof Sokrates řekl: „Radost musíme čerpat ne z jiných, ale sami ze sebe.“ Protože dokud nejste šťastni sami se sebou, nemůžete být šťastni s někým jiným.

Přejete-li si vnější uspokojení, nejprve byste se měli obrátit dovnitř.

Když se nesnažíte zdokonalovat druhé, ale jen zdokonalit svůj život, tehdy získáváte radost.

Buďte vždy laskaví a upřímní především sami k sobě. 

Naučte se milovat sami sebe. (Ne egoisticky, ale v harmonii duše a těla)

Důvěřujte si. To znamená vnitřní vedení. Sebedůvěra rozkvétá v srdci nesobeckosti.

Neberte sebe ani život tak vážně a nezapomínejte si hrát, víte, jak jste byli šťastní jako děti, když jste si hrály?

Každý má v sobě vnitřní dítě, pečujte o něj, čiňte ho šťastným.

Doporučené knihy: 

Vy jste placebo, Miluj svůj život, Prastaré tajemství květu života, Čtyři dohody, Tajemství, Radikální odpuštění, Dalajlamova kočka, Jíst meditovat milovat …

Pokud potřebujete s čímkoli poradit, rozřešit, nasměrovat … Já a Tarot jsme tady 🙂 KONTAKT

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *